Turniej Białystok Kids Cup

22 kwietnia 2012 na naszych kortach odbył się zorganizowany z myślą o najmłodszych tenisistach turniej Białystok Kids Cup Tenis10. Tego dnia dopisywały nie tylko humory, ale także pogoda.

Do rozgrywek przystąpiło około 30 zawodników w wieku do 10 lat, którzy grali w trzech kategoriach: niebieskiej-najmłodszej (do 7 lat), czerwonej (7-8 lat), oraz pomarańczowej (9-10 lat).

Turniejowicze to w większości dzieci grające na co dzień w naszym klubie, tak więc znające się nie od dziś co zapewniało przyjemną zabawę połączoną z rywalizacją. Mecze w grupach rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

Jako pierwsi do ataku przystąpili nasi najmłodsi tenisiści. Zmagania dzieci z zainteresowaniem śledzili rodzice licznie zebrani na kortach. W grupie niebieskiej bezkonkurencyjny okazał się Oskar Szatyłowicz, który wygrał wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła jedyna dziewczynka grająca w grupie niebieskiej – Róża Kruczkowska. Trzecie miejsce wywalczył Jaś Gogol, a tuż za nim uplasował się Mikołaj Czemiel, a następnie Karol Szapował i Fabian Aliaj.

W grupie czerwonej pierwsze miejsce zajęła Kamila Popławska. Drugie miejsce zdobył Oliwier Maciejczuk, trzecie wywalczył Jakub Rogacz. Na kolejnych miejscach znaleźli się Maja Wądołkowska i Adam Żołądkowski. Wszyscy mali zawodnicy pięknie walczyli na korcie, rozgrywając zacięte pojedynki.

W grupie pomarańczowej do rywalizacji stanęła największa liczba zawodników, także przyjezdnych z innych miast. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy, grali mecze „każy z każdym” co wyłoniło po dwie osoby do półfinału i finału (system pucharowy). Zmagania na korcie wielokrotnie były bardzo zacięte, a o losie meczu przesądzał tie-break. W finale zwyciężył Oskar Grzegorzewski (Warszawa), drugie miejsce wywalczyła Weronika Ejsmont (Olsztyn). Trzecie miejsce zajął Patryk Łupiński (Suwałki), natomiast czwarte wywalczył Szymon Roszkowski (K.T. Okuła Białystok).

Uczestnicy rozgrywek bez względu na zdobyte miejsce otrzymali prezenty ufundowane przez Centrum Tenisowe Richi i dyplomy PZT z cennymi radami dla grających i ich rodziców, zwycięzcy dostali z dodatkowo puchary.

Wszystkim młodym zawodnikom gratulujemy i zapraszamy na kolejne turnieje!!!

Z tenisowym pozdrowieniem trenerzy: Błażej Okuła, Urszula Stasiewicz, Krzysztof Popławski