Aktualności

I miejsce w grze deblowej Kamili Popławskiej w Tennis Europe na Litwie.

Turniej Tennis Europe do lat 14 odbywał się w miejscowości Szawle od 6 do 12 stycznia 2019. Z Polski do rywalizacji z zawodnikami z Litwy, Rosji, Ukrainy, Francji, Włoch, Estonii w turnieju głównym stanęło 5 zawodników i 2 zawodniczki – w tym Kamila Popławska. W grze singlowej Kamila w pierwszej rundzie wynikiem 6/1 6/3 wygrała z zawodniczką z Rosji, w rundzie drugiej tym samym wynikiem zakończyła mecz z zawodniczką z Białorusi. W ćwierćfinale Kamila zmierzyła się z Adel Pilosyan z Rosji. Pomimo bardzo dobrego pierwszego seta, który Kamila wygrała 6/1 następne dwa to przeciwniczka rozstrzygnęła na swoją korzyść. Mecz zakończył się wynikiem 6/1, 4/6, 1/6.

W grze deblowej Kamila zagrała w parze z koleżanka z Polski – Ewald Weroniką.  Polki pokonały w pierwszej rundzie parę z Białorusi 6/3 6/3, następnie parę Łotwa/Włochy 2/6 6/0 10:7 , a w finale wygrały z zawodniczkami z Rosji 6/3 6/3.

Gratulujemy!!!

Kamila Popławska brązową medalistką Mistrzostw Polski !

W dniach 8-14 grudnia br. na kortach BKT Advantage w Bielsko Białej odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski do lat 14. Jak co roku frekwencja dopisała, zarówno drabinka do eliminacji (32 zawodniczki), jak i turnieju głównego była całkowicie zapełniona. Kamila jako 3 na liście rankingowej PZT wśród dziewczyn z rocznika 2005 i młodszych, została rozstawiona jako nr 3 w turnieju głównym. Mecz pierwszej rundy Kamila wygrała 6/3, 6/1, rundy drugiej 6/1, 6/2. W ćwierćfinale Kamila zwyciężyła wynikiem 6/2, 3/6, 6/1. W meczu półfinałowym białostoczanka zmierzyła się z rozstawioną z numerem 2 – Bednarz Zuzią , która zagrała bezbłędnie, eliminując tym samym Kamilę z walki w finale.

I miejsce Kamili Popławskiej we Francji w Akademii Mouratoglou!

W październiku w prestiżowej Akademii Mouratoglou pod Niceą odbyły się finały międzynarodowego turnieju Kinder+Sport Tennis Tropfy do lat 14. Kamilka (13lat) reprezentowała Polskę w kategorii dziewczynek 13-14 lat. W turnieju brali udział reprezentanci Włoch, Niemiec, Izraela, Irlandii, Węgier, Bułgarii oraz Luksemburga i Monaco. Latem w każdym z krajów odbywały się eliminacje. Polskę w różnych kategoriach wiekowych łącznie reprezentowały 4 dziewczynki i 4 chłopców. Kamila w kategorii 13-14 spisała się rewelacyjnie, a cudne miejsce i klimat sprzyjał grze!

Białostoczanka nie oddała ani jednego gema przeciwniczce z Irlandii i Izraela. W finale Kama grała przeciwko swojej koleżance z Polski – Zuzi Frankowskiej. Kamilka wygrała w pierwszym secie 6/1, w drugim Zuzia skreczowała. To dało Kamili pierwsze miejsce i zwycięstwo w kategorii dziewczyn 13-14 lat!!!

na zdjęciu po prawej Kamila Popławska z Patickiem Mouratoglou –  znakomitym trenerem Sereny Williams!

Na zdrowie – TENIS! Ruszyły zapisy na nowy sezon zajęć tenisowych dla dzieci i młodzieży.

Już od września startujemy ze szkółkami tenisowymi!

Zapraszamy dzieci od 5 roku życia oraz młodzież na zajęcia nauki oraz doskonalenia gry w tenisa ziemnego.

Miesiąc zajęć w grupie już od 120 zł ( trening raz w tygodniu).

Prowadzimy grupy o różnym stopniu zaawansowania (dla najmłodszych minitenis), o różnej liczbie osób, w różnych terminach – w dni powszednie po szkole lub soboty. Cena za zajęcia uzależniona jest od liczby osób w grupie.

Tenis ziemny jest coraz bardziej popularną dyscypliną sportu. Wpływa niezwykle korzystnie na zdrowie zarówno uprawiających go dzieci jak i dorosłych. Jedną z jego największych zalet jest korzystny wpływ na rozwój ruchowy dziecka. Sport ten poprawia zręczność, siłę oraz koordynację ruchową. Do niepodważalnych atutów tenisa zaliczyć można też kształtowanie charakteru poprzez uczestniczenie w zmaganiach sportowych. Zajęcia tenisowe to sposób na spożytkowanie nadmiaru energii, aktywne spędzenie czasu oraz zdrowa alternatywa dla popołudnia przed komputerem.

Wszystkie informacje dostępne są w naszym biurze na kortach pod numerem telefonu 85-662-18-19 lub bezpośrednio u trenerów:

Kamila Popławska w ćwierćfinale Bohdan Tomaszewski Cup do 16 lat!

W ostatnim tygodniu wakacji odbywał się w Warszawie, jak co roku od 51 lat, prestiżowy europejski turniej rangi 1 – Bohdan Tomaszewski Cup do lat 16. Kamila (13 lat) dostała od organizatorów dziką kartę do turnieju głównego. W pierwszym meczu białostoczanka pokonała 7/5, 6/3 o rok starszą Zuzannę Jeschke. W meczu drugiej rundy Kamila zmierzyła się z rozstawioną w turnieju z numerem 5 Gretą Schieroni z Włoch (finalistka gry deblowej). Kamila zagrała świetny tenis, odważnie, bez strachu przed trzy lata starszą przeciwniczką. Grała skutecznie także w decydujących i ważnych momentach, co przyniosło jej zwycięstwo już w dwóch setach 6/2, 7/6 (4). W ćwierćfinale Kama uległa znakomicie dysponowanej, szesnastoletniej Zuzannie Szczepańskiej- zwyciężczyni gry deblowej.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne turnieje!

I miejsce Kamili w Super Serii i awans do finałów Kinder Sport Tennis Trophy we Francji!

W lipcu Kamila brała udział w odbywających się w Kołobrzegu oraz Szczawnie Zdrój eliminacjach do elitarnego, międzynarodowego turnieju Kinder+Sport Tennis Trophy. Doskonały wynik osiągnięty w obu turniejach dał Kamili zwycięstwo w całym cyklu i tym samym zapewnił awans na światowy finał Kinder+Sport Tennis Tropfy, który odbędzie się w październiku w prestiżowej Akademii Tenisowej Moratoglou we Francji.
Po raz kolejny białostoczanka będzie reprezentować Polskę (dziewczynki 13 lat) w międzynarodowym turnieju.
Przypomnijmy, w czerwcu Kamila reprezentując Polskę na Longines Future Tennis Aces w Paryżu podczas turnieju Rolland Garros dotarła do ćwierćfinału.
W sierpniu Kamila grała w Ogólnopolskim Turnieju Klasyfikacyjnym Super Seria do lat 14 (ranga 2) w Radomsku. Była rozstawiona z numerem jeden i zdecydowanie potwierdziła swoją pozycję. Zajęła pierwsze miejsce w singlu, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. Zdobyła także złoto w grze deblowej.

Gratulujemy !!!

Kamila Popławska w ćwierćfinale w Paryżu!

Kamila Popławska (Centrum Tenisowego Richi Białystok) od poniedziałku jest na międzynarodowych finałach turnieju Longines Future Tennis Aces w Paryżu. Jest jedną z 20 zawodniczek z całego świata. Każda z młodych tenisistek musiała wygrać krajowe eliminacje, aby dziś móc zagrać w Paryżu pod wieża Eiffla podczas turnieju Rolland Gaross!!!

W czwartek zakończyła się faza grupowa. Każda z dziewczyn miała do rozegrania 4 mecze w swojej grupie ( 4 grupy, po 5 zawodniczek).  Dwie najlepsze zawodniczki z każdej grupy awansują do ćwierćfinałów. Kamilka wygrała 3 mecze z zawodniczkami z Francji, Chin i Indii. Przegrała jeden mecz z zawodniczką z Włoch. Białostoczanka wyszła z grupy na drugim miejscu, tuż za Włoszką, która także odniosła jedna porażkę. Te trzy niełatwe, wygrane mecze dały Kamili awans do ćwierćfinału. Jutro spotka się z leworęczną Japonką, która w swojej grupie wygrała bez problemów wszystkie swoje mecze, nie tracąc seta.

Brawa za wyjście z grupy!!!

Trzymamy kciuki za ćwierćfinał !!! Powodzenia Kamila!!!

Na zdjęciu Kamilka z Panem Tomaszem Tomaszewskim, który z kamerami TV Polsat Sport jest obecny na turnieju.

„Wakacje z tenisem” – lato 2018 – AKTYWNIE I RADOŚNIE!!!

Zapraszamy, jak co roku podczas wakacji, dzieci i młodzież na zajęcia tenisowo – rekreacyjne.

Terminy czerwiec/lipiec 2018:                          Terminy sierpień 2018:

I). 25.06.2018 – 29.06.2018                             IV). 20.08.2018 – 24.08.2018

II). 02.07.2018 – 06.07.2018                            V). 27.08.2018 – 31.08.2018

III). 09.07.2018 – 13.07.2018

Cena za turnus: 399 zł

Zajęcia od godz. 9.00 do godz. 16.00, obiad ok. godz. 13.30.

W programie szkolenie tenisowe, gry, zabawy zespołowe i rekreacyjne, ćwiczenia ogólnorozwojowe.

Kamila Popławska zwyciężczynią polskiego LONGINES FUTURE TENNIS ACES. Teraz międzynarodowy finał w Paryżu podczas Roland Garros!!!

Dwunastoletnia Kamila Popławska (Centrum Tenisowe Richi Białystok) wygrała polskie eliminacje turnieju LONGINES FUTURE TENNIS ACES – on the road to the French Open.

Nagrodą dla Kamili jest wyjazd do Paryża na prestiżowy turniej „Longines Future Tennis Aces”, który odbędzie w trakcie turnieju Roland Garros na przełomie maja i czerwca 2018 roku !!!

Fundator nagród Firma Longines, jako Oficjalny Partner Roland Garros, po raz szósty organizuje specjalny turniej Longines Future Tennis Aces, którego ideą jest promocja i wsparcie młodych talentów tenisa. W tym roku w turnieju w Paryżu będzie brało udział 20 zawodników do lat 12 z 16 krajów. Finalista turnieju zostanie uhonorowany przez firmę Longines specjalnym stypendium do 16 roku życia.

Polskie eliminacje odbyły się w dniach 13-14 kwietnia w Europejskim Centrum Tenisowym w Mysiadle pod Warszawą. Kamila wygrała wszystkie mecze bez straty seta. W finale zagrała znakomicie, pokazała dojrzały i mądry tenis, co pozwoliło wygrać jej z pierwszą rozstawioną zawodniczką 4/0 4/0.

GRATULACJE!!! Trzymamy kciuki za Paryż!!!

Nowe, promocyjne ceny na wynajem kortu tenisowego!

obowiązuje od 14.04.2018

1 godzina gry:                            korty odkryte              hala                                     

poniedziałek-piątek                                                   

od godz. 9 do godz. 15                   20 zł                         20 zł

od godz. 15                                       30 zł                         35 zł

sobota, niedziela

do godz. 16                                        20  zł                        35 zł

  • oświetlenie kortu – 10 zł/h
  • wypożyczenie rakiety – 5 zł/h

I miejsce w singlu i deblu Kamili Popławskiej w Ogólnopolskim Turnieju do lat 14!

Turniej odbył się w Sobocie k. Poznania w dniach 20-23 stycznia 2018. Kamila (13 lat) rozstawiona była z numerem 4. W drodze do finału wyeliminowała bez straty seta starsze przeciwniczki. W finale spotkała się z swoją rówieśniczką – Górską Darią, której uległa w finale Mistrzostw Polski w 2017. Tym razem Kamila zagrała swój najlepszy tenis, który przyniósł jej wygraną 6/1, 6 (5)/7, 6/4.

W turnieju deblowym Kamila grała w parze z Darią. Dziewczyny stanowiły zgrany team i wywalczyły złoty medal w grze podwójnej!

Gratulujemy i trzymamy kciuki za kolejne turnieje!

 

11 listopada 2017 – V Deblowy Turniej Niepodległości- wyniki na naszym FB

Zapraszamy dnia 11 listopada na V Deblowy Turniej Niepodległości.

Weryfikacja: 11 listopad o godz. 9.30     Start gier: godz. 10

Wpisowe:  80 zł od pary deblowej      Tel. 85 – 662 – 18 – 19

Mecze eliminacyjne w grupach.

Nagrody: I i II miejsce pamiątkowe puchary                          Zapraszamy.

Polub nas!

Partnerzy

Richi Richi

Współpraca

Tenis10 Polski Związek Tenisowy